Štefánikova nadácia na podporu astronómie na Slovensku      Astronomické publikácie a materiály

Astrum

Posledná zmena:                                                                                                                                                           späť na astroportal.sk

otáčavá mapka hviezdnej oblohy

Otáčavá mapa hviezdnej oblohy   (cena: 50,- Sk)
základná a nenahraditeľná pomôcka každého pozorovateľa pre určenie, čo je viditeľné nad obzorom - na oblohe v danom čase. Na druhej strane otáčavej mapky hviezdnej oblohy je umiestnený večný kalendár umožňujúci určiť deň v týždni pre určitý dátum 19., 20. a 21. storočia, dátum veľkej noci pre daný rok, ale taktiež fázu Mesiaca.
Astronomické fotografické pexeso   (cena: 33,- Sk)
tradičná spoločenská hra pexeso s výberom fotografií všetkých typov objektov vesmíru, od planét a mesiacov Slnečnej sústavy až po kopy galaxií a vzdialené quasary
Astronokalendár 2006   (cena:  13,- Sk)
kalendárik formátu A5 s diagramom pre pozorovania planét na rok 2006; prehľadom najdôležitejších úkazov na oblohe, tematicky venovaný Slnečnej sústave.
Plagát "Planéty Slnečnej sústavy"  64x46 cm (cena: matná krieda 33,- Sk/ jednostranne laminovaný 37,- Sk)
plagát zobrazujúci Slnko, deväť planét, obežné dráhy planét, tabuľku dráhových a fyzikálnych vlastností planét Slnečnej sústavy.
Priehľadné fólie pre spätný projektor  (cena: 550.- Sk / 600.- Sk s plastovým obalom)
10 kusov priehľadných fólií na spätný projektor + text v praktickom obale, z ktorého nemusíte fólie pri používaní vôbec vyberať. Každá fólia obsahuje 6  až 12 užitočných astronomických obrázkov a fotografií pri výuke astronómie napr. v 9. ročníku ZŠ, ale taktiež pri práce v astronomickom krúžku a pod.
 
Astronomický obal "Miesto Zeme vo vesmíre" (cena: obojstrannelakovaný 50,- Sk /obojstrannelaminované 56,- Sk)
obal formátu A4 obojstranne plnofarebný fotografický, venovaný umiestneniu Zeme v Galaxii, vývoju vesmíru a miestu Zeme v čase a priestore
 
Messierov katalóg, názvy súhvezdí - skladačka (cena: obojstranne laminovaný 16,- Sk)
 
Astronomické karty "Súhvezdia"   (cena: jednostranne lakované 44,- Sk / laminované 47,- Sk)
kreslené karty jednotlivých súhvezdí pozorovateľných v našich zemepisných šírkach, skupiny súhvezdí: jarné, letné, jesenné zimné, ekliptikálne a cirkumpolárne. Na kartičkách sú slovenské a medzinárodne latinské názvy súhvezdí, ich skratky; skupiny sú viazané spoločne znakmi planét. Z pohľadu hry  dá sa okrem kvarteta  s kartami hrať Čierny Peter - Čierna diera a všetky hry, ktoré sa hrajú so sedmovými kartami.
 
Bulletin z konferencie "Astronómia a vzdelávanie"   (cena: 100,- Sk)
 
Diapásmo "Milan Rastislav Štefánik"   (cena: 70,- Sk)
predstavuje M. R. Štefánika nielen ako vojaka a politika, ale hlavne ako astronóma a vedca. Obsahuje 31 historických diapozitívov plus ďalších 41 snímok astronomických objektov. Celkovo 72 diapozitívov s textovou príručkou.
 ťažidlo v podobe funkčných slnečných hodín
 
Stolné slnečné hodiny ako ťažidlo k 5. výročiu činnosti   (cena: min. 500,- Sk)
exkluzívny, elegantný doplnok pracovného stola. Slnečné hodiny po správnom nasmerovaní ukazujú pravý slnečný čas. Zhotovené sú z patinovaného, alebo lešteného bronzu. Dostáva ich každý, kto prispeje združeniu sumou najmenej 500 korún.

 

 

Uvedené materiály si môžete u nás objednať na adrese materialy@astroportal.sk.

čiara

 

counter                                                                                                                                                                           späť na astroportal.sk