Štefánikova nadácia na podporu astronómie na Slovensku Vesmír okolo nás

interaktívne zoznámenie s kozmom
Otvorené pri príležitosti 120. rokov od narodenia M. R. Štefánika

Teraz ste tu: Hlavná stránka » O projekte Vesmír okolo nás                                                                  späť na astroportal.sk

O tomto projekte

Vitajte! Vesmír okolo nás chce byť Vaším elektronickým multimediálnym sprievodcom svetom astronómie, kozmonautiky a príbuzných odvetví.

Projekt Vesmír okolo nás pripravuje Štefánikova nadácia na podporu astronómie na Slovensku. Táto aktivita je na nekomerčnom základe a slúži na propagáciu astronómie ako zaujímavej vedy.

Prvotne sme projekt koncipovali ako rozšírenie rovnomennej výstavy v Slovenskom národnom múzeu pripravenej pri príležitosti 120. narodenín Milana Rastislava Štefánika. Postupne rozširujeme a dopĺňame ďalšie stránky, takže projekt Vesmír okolo nás sa osamostatňuje.

Obsahovo sa snažíme stránky napĺňať tak, aby zaujali široké spektrum od záujemcov o zaujímavosti z astronómie a príbuzných odvetví, až po napríklad učiteľov fyziky, ktorí tu nájdu presné informácie a majú záujem o podrobné vysvetlenia.

V súčasnosti má tento projekt ešte dosť ďaleko po dokončenie, ale už teraz pripravujeme nový a podstatne rozsiahlejší projekt. Celá súčasná obsahová náplň Vesmír okolo nás sa potom stane iba jednou z viacerých sekcií. Dúfame, že vám, návštevníkom, bude náš nový projekt nápomocný pri odhaľovaní krásy a tajomnosti oblohy nad nami.

Ak máte nejaké otázky, pripomienky, či konštruktívnu kritiku, budeme radi ak nám napíšete. Môžete sa nám ozvať na adresu elektronickej pošty stefanik@home.sk.

 

čiara

 

Ak sa vám naše stránky páčia, môžete nám vyjadriť podporu a vystaviť na svojich stránkach niektorú z nasledujúcich ikoniek. Stačí ak na vašu stránku pridáte uvedený HTML kód a za (num) dosadíte číslo ikony 1, 2, alebo 3, podľa toho, ktorá sa vám páči.

Projekt Vesmír okolo nás Projekt Vesmír okolo nás Projekt Vesmír okolo nás
<a href="http://stefanik.home.sk/">
<img src="http://stefanik.home.sk/images/ico_stefanik(num).gif"
alt="Projekt Vesmír okolo nás" border="0"></a>

 

čiara

 

Posledná zmena: 25. máj 2001
© 2000 Štefánikova nadácia na podporu astronómie na Slovensku (napíšte nám)

counter